Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane e kanë vazhduar ofenzivën kundër kryengritësve irakianë në afërsi të kufirit me Sirinë.
Koloneli i ushtrisë së Shteteve të Bashkuara Stephen Davis, tha se një ushtar amerikan ka humbur jetën në luftimet në qytetin Husaybah.
Ai tha se të paktën 36 kryengritës janë vrarë dhe rreth 200 janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG