Ndërlidhjet

GJENEVË


Ekspertët e shëndetësisë nga mbarë bota, do tubohen sot në Gjenevë të Zvicrës për t'i diskutuar planet e një strategjie globale për pengimin e përhapjes së gripit të shpezëve.
Në tubimin treditor të sponsorizuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, do të marrin pjesë mbi 300 shkencëtarë, ekspertë dhe zyrtarë të qeverive.
XS
SM
MD
LG