Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana ka bërë të ditur se Brukseli po studion kërkesën e Iranit për të rifilluar bisedimet për programin bërthamor të Iranit. Pritet që ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian të marrin një vendim mbi këtë çështje dhe deklaratat e presidentit Ahmadinexhad rreth Iranit.
XS
SM
MD
LG