Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia dhe Mali i Zi filloi sot edhe zyrtarisht bisedimet për Marrëveshjen e Asocim Stabilizimit me Bashkimin Evropian. Beogradi shpreson në përmbylljen e kësaj marrëveshje brenda një viti, derisa Brukseli ka theksuar se bisedimet mund të ndërpriten nëse nuk dorëzohen të akuzuarit për krime lufte.
XS
SM
MD
LG