Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, Mohamed El Baradei ka kërkuar nga Irani të bashkëpunojnë me inspektorët e kësaj agjencie dhe t'i përgjigjet pyetjeve rreth programeve bërthamore.
Nga ana tjetër dhe Bashkimi Evropian po shqyrton kërkesën e Teheranit për të rifilluar bisedimet lidhur me programet bërthamore të Iranit, bisedime të ndërprera nga Irani muaj më parë.
XS
SM
MD
LG