Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në rezidencën e presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova mbahet takimi i tretë i radhës i grupit negociator për Kosovën. Në këtë takim pritet të miratohen emrat e ekspertëve në grupet punuese që do të merren me përgatitjen rreth bisedimeve për statusin dhe të shqyrtohet mundësia e zgjerimit të këtij grupi me anetarë të rinj. Takimi i sotëm konsiderohet të jetë dhe mundësi për zbutjen e tensioneve në mes të disa anëtarëve të Grupit Negociator, në prag të vizitës së të dërguarit të posaçëm të Kombeve të Bashkuara për statusin, Marti Ahtisari.
XS
SM
MD
LG