Ndërlidhjet

SIDNEI


Policia australiane ka mundur të evitojë nje sulm të mundshëm terrorist që po organizohej nga një grup radikalësh islamikë. Aksioni i policisë u krye me helikopterë dhe në të morrën pjesë mbi 450 ushtarake me armatime të sofistikuara. Policia australiane plagosi njërin prej militantëve dhe 15 të tjerë u arrestuan. Ministri i rendit Carl Scully tha se falë nderhyrjes efikase të policisë u mënjanua një katastrofë terroriste në Sidnei ose Melburn.
XS
SM
MD
LG