Ndërlidhjet

HELSINKI


Presidenti i Maqedonisë Branko Crvenkovski tha se beson që vendi i tij do të bëhet kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Mirëpo, tha ai, rruga do të jetë e gjatë dhe e vështirë. "Shpresoj dhe besoj se ne do të marrim statusin e kandidatit për anëtarësim në samitin e dhjetorit të Bashkimit Evropian" tha Crvenkovski, gjatë vizitës në Finlandë.
Nesër në Bruksel, Komisoni Evropian duhet të vlerësojë nëse Maqedonia i plotëson kushtet e vendit kandidat për anëtarësim në BE.
XS
SM
MD
LG