Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian u ka dërguar letra paralajmëruese Rumanisë dhe Bullgarisë, me kërkesën që të përshpejtojnë reformat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Anëtarësimi është caktuar për vitin 2007, mirëpo Komisioni ka "shqetësime serioze" për reformat në disa lëmi.
XS
SM
MD
LG