Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarë të NATO-s në Prishtinë bënë të digtur se një pjesëtar i trupave çeke që veprojnë në kuadër të KFOR-it dhe një shqiptar i Kosovës, janë plagosur lehtë në një incident në veri të Kosovës. Zëdhënësi i forcave paqëruajtëse, koloneli Pio Sabeta tha se patrulla e KFOR-it ka shkëmbyer zjarr me një grup shqiptarësh që po prisnin dru ilegalisht në fshatin Uglare, të komunës së Podujevës.
Gjashtë shqiptarë janë arrestuar me këtë rast nga Shërbimi Policor i Kosovës, në ndërlidhje me këtë incident.
XS
SM
MD
LG