Ndërlidhjet

UASHINGTON


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara unanimisht miratoi shtyrjen për një vit të mandatit të forcave të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në Irak. Kjo lëvizje shtynë praninë e rreth 160.000 trupave amerikane dhe mijëra trupave nga 20 vende të tjera deri në dhjetor të vitit 2006.
XS
SM
MD
LG