Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se pjesa më e madhe e kryengritësve janë flakur nga qyteti irakian afër kufirit me Sirinë, në operacionet kundër militantëve në rajon.
Shtetet e Bashkuara thanë se kanë vrarë të paktën 36 dhe kanë arrestuar rreth 180 kryengritës në operacionin Perdja e Çeliktë që filloi të shtunën.
XS
SM
MD
LG