Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë radhitur Iranin, Kinën, Arabinë Saudite dhe 5 shtetet tjera, si shkelës më të rëndë të lirive fetare në botë.
Raporti vjetor i Departamentit të Shtetit thotë se këto vende mund të përballen me sanksione të mundshme nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG