Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov dhe zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian, diskutuan sot në Moskë, për programet bërthamore të Iranit.
"Me marrëveshjen për sigurinë parashihet që nëse një vend nënshkrues i traktatit kundër armëve bërthamore nuk përmbush obligimet, atëherë çështja mund të dërgohet në Këshillin e Sigurimit" tha Sekretari i Jashtëm britanik Jack Straw.
Bashkimi Evropian shpreson që Moska mund të përdorë lidhjet e ngushta me Teheranin, për ta bindur që të bashkëpunojë me negociatorët evropianë.
XS
SM
MD
LG