Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se në operacionin në Irakun Perëndimor janë burgosur rreth 180 kryengritës dhe së paku 36 janë vrarë. Ofensiva "Perdja e çeliktë" synonte shkatërrimin e bazave të kryengritësve përgjatë kufirit me Sirinë, në prag të zgjedhjeve parlamentare të dhjetorit.
Ndërkohë, së paku 6 oficerë policorë u vranë nga një shpërthim vetëvrasës sot në Bakuba.
XS
SM
MD
LG