Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës dënoi incidentin e djeshëm në afërsi të Podujevës, ku u plagos një ushtar i kontigjentit çek të KFOR-it.
"Raste të tilla nuk i shërbejnë Kosovës dhe aspiratave të qytetarëve për ndërtimin e një mjedisi të qetë e demokratik", thuhet në një komunikatë të qeverisë. Sipas KFOR-it, ushtari i plagosur pritet të kthehet nesër në bazën e KFOR-it, pasi gjendja e tij shëndetësore është stabilizuar. Ai u plagos në shkëmbimin e zjarrit ndërmjet një patrulle të KFOR-it me 6 persona të cilit prisnin ilegalisht drunj.
XS
SM
MD
LG