Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendës kryeministri i Irakut, Ahmad Chalabi filloi vargun e takimeve me zyrtarët e lartë amerikanë, në Uashington. Ai u takua me Sekretaren Amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice dhe do të ketë takime edhe me zëvendës presidentin Dick Cheney, Sekretarin e Mbrojtjes Donald Rumsfeld dhe zyrtarë të tjerë.
XS
SM
MD
LG