Ndërlidhjet

KANDAHAR


7 oficerë policie janë vrarë dhe dy të tjerë janë rrëmbyer nga talibanët gjatë një sulmi në jug të Afganistanit.
Në një tjetër incident talibanët kanë rrëmbyer dy fshatarë duke besuar se ata ishin përkthyes për forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG