Ndërlidhjet

PARIS


Ministri i brendshëm francez, Nikolas Sarkozi, ka urdhëruar dëbimin nga Franca të gjithë të huajve të arrestuar gjatë protestave dy javore në vend. Dëbimi do të ndiodhë edhe nëse personat në fjalë janë me qëndrim të rregullt në Francë.
Ky vendim erdhi vetëm një ditë pas deklarimit të gjendjes së jashtëzakonshme, që i lejon autoriteteve vendore të vendosin ndalim qarkullimin. Dhjetëra makina janë djegur dhe gjatë natës së mbrëmshme.
XS
SM
MD
LG