Ndërlidhjet

PRAGË


Kryeministri i Çekisë Jiri Paroubek, gjatë fundjavës dhe në fillim të javës së ardhshme do të vizitojë Bosnjen, Kroacinë, Serbinë e Malin e Zi dhe Kosovën. Në Prishtinë ai do të takohet me presidentin Ibrahim Rugova dhe do të vizitojë kontigjentin çek të KFOR-it.
Rreth 500 ushtarë çekë veprojnë në kuadër të forcave të NATO-s në Kosovë.
XS
SM
MD
LG