Ndërlidhjet

SARAJEVË


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës Carla Del Ponte anuloi vizitën e saj në Sarajevë, pasi aeroplani i saj nuk arriti të zbarkojë për shkak të mjegullës. Del Ponte planifikonte të merrte pjesë në konferencën për progresin në sistemin e drejtësisë në Bosnje dhe Hercegovinë.
XS
SM
MD
LG