Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Serbisë dhe i Malit të Zi Vuk Drashkoviq tha se sovraniteti i plotë për Kosovën është "absolutisht i pamundur", por duhet qenë realistë dhe të fillohet nga fakti se Serbia aktualisht nuk ka pushtet mbi Kosovën. Në një intervistë për gazetën "Vecernje Novosti" Drashkoviq tha se nuk pret nga bashkësia ndërkombëtare të imponojë zgjidhje dhe minimumi ku insiston Serbia dhe Mali i Zi, është ruajtja e kufirit dhe mbrojtja e serbëve lokalë.
XS
SM
MD
LG