Ndërlidhjet

SHKUP


Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Olli Rehn vizitoi sot Shkupin, një ditë pasi Komisioni Evropian rekomandoi që Maqedonia të fitojë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Rehn tha se qëndrimi pozitiv i Komisionit Evropian është bazuar në punën që ka bërë Maqedonia në reforma, kthimin e mirëbesimit dhe vendosjen e stabilitetit të qëndrueshëm.
XS
SM
MD
LG