Ndërlidhjet

PEKIN


Shtetet e Bashkuara i bënë thirrje Koresë Veriore që menjëherë të heq dorë nga programet për armët bërthamore. Shefi i delegacionit amerikan në bisedimet gjashtë palëshe Christopher Hill, para fillimit të ditës së dytë të bisedimeve në Pekin, nxiti Penjanin që të mbyll reaktorin atomik dhe të jap garanca të qarta për këtë çështje.
XS
SM
MD
LG