Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Palestinezët po kujtojnë udhëeqësin e tyre Jaser Arafat në një vjetorin e vdekjes. Arafat vazhdon të mbetet për popullin e tij simbol i betejës për pavarësi dhe shtetësi.
Pasardhësi i Arafatit, Mahmud Abas në një intervistë për agjencinë Reuters foli për rëndësinë që paraqet udhëheqësi i ndjerë.
"Fakti se ka kaluar nëj vit nga vdekja e Jaser Arafatit nuk do të thotë se ai është zhdukur për popullin palestinez. Jaser Arafati është në zemrat, mendjet dhe shpirtrat e çdo palestinezi dhe arabi dhe në zemër të lëvizjes për çlirim në të cilën Arafati la gjurmët e tij", tha Abbas.
XS
SM
MD
LG