Ndërlidhjet

KOPENHAGEN


Mbi 300 deputetë nga 40 vende të botës pritet të ndjekin sesionin e asamblesë së përgjithshme të NATO-s ditën e shtunë në kryeqytetin danez. Në qendër të axhendës do të jetë statusi i Kosovës dhe misioni paqeruajtës së NATO-s në Afganistan. Kryeministri turk Recep Erdogan dhe sekretari i përgjitshem i Aleancës së Atlantikut, gjenerali Scheffer do të kryesojnë punimet e sesionit.
XS
SM
MD
LG