Ndërlidhjet

MOSUL


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice gjendet në Irak në një vizitë të paparaljmëruar. Ajo vizitoi Mosulin ku takoi ambasadorin ambasadorin amerikan si dhe i bëri thirrje irakenëve të marrin pjesë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare. Para forcave amerikane sekretarja e shtetit tha se populli i Irakut ka kulturë dhe kurajo të madhe, dhe për këtë arsye ne do të jemi të suksesshëm në misionin tonë-tha zonja Ris. Ajo do të takojë në Bagdad kryeministrin Ibrahim Jaafari si dhe liderët arabë syni.
XS
SM
MD
LG