Ndërlidhjet

AMAN


Jordania mban zi për 57 viktimat e tre sulmeve vetvrasëse dy ditë më parë në Aman. Të gjitha xhamitë po mbajnë ceremoni lutjesh për viktimat, nderkohë që me qindra jordanezë mbajtën një protestë kundër sulmeve terroriste. Po sot në Aman ka mbëritur dhe sekretari i pergjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan, i cili deklaroi para gazetarëve se i shpreh mbretit dhe popullit jordanez mbështetje , për pasojat e tmerrshme të akteve terroriste." Ky krim i pamëshirshëm ka tronditur jetën jo vetëm të jordanezëve por dhe popujve të tjerë të botës" –tha zyrtari i lartë i OKB-së.
XS
SM
MD
LG