Ndërlidhjet

AMAN


Alkaida në Irak njoftoi se 4 irakenë përfshirë dhe një grua shpërthyen në sulme vetëvrasëse në Jordani. Lajmi është publikuar në internet, por nuk është verifikuar ende si qëndrim i organizatës terroriste. Të mërkurën në darkë 3 sulme kamikaze të Alkaidës në Aman shkaktuan 57 të vrarë dhe afro 100 të plagosur.
XS
SM
MD
LG