Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Vendimi për statusin politik të Kosovës duhet të merret deri në fund të vitit 2006, ka deklaruar përfaqësuesi i lartë i sigurisë dhe politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Havier Solana. Zoti Solana këto komente i ka bërë gjatë qëndrimit në Sllovaki, ku ka biseduar me ministrin e jashtëm Kukan.
XS
SM
MD
LG