Ndërlidhjet

TIRANË


Komisioneri evropian për zgjerimin, Oli Rehn vizitoi Shqipërinë për të vlerësuar përpjekjet e vendit në kuadrin e integrimit në Bashkimin Evropian. Pas takimit me kryeministrin e vendit Sali Berisha, komisioneri Rehn deklaroi se pavarësisht nga arritjet, qeveria gjendet para 2 sfidave të rëndësishme: reforma në sistemin gjyqësor dhe mbajtja sipas standarteve demokratike të zgjedhjeve lokale në 2006.
XS
SM
MD
LG