Ndërlidhjet

BEOGRAD


Tribunali i Hagës ka qortuar Beogradin për dështimin në arrestimin edy të akuzuarve kryesorë për krime lufte Ratko Mladiç dhe Radovan Karaxhiç. Kritikat e komunitetit ndërkombëtar ndaj autoriteteve të Beogradit i përcolli gjatë vizitës së tij në Serbi presidenti i tribunalit, Theodore Meron.
XS
SM
MD
LG