Ndërlidhjet

AMAN


Jordania mban zi për 57 viktimat e tre sulmeve vetëvrasëse dy ditë më parë në Aman. Kryeqytetin jordanez e vizitoi dhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan, i cili deklaroi para gazetarëve se aktet terroriste kanë tronditur jo vetëm jordanezët por dhe popujt e tjerë të botës
XS
SM
MD
LG