Ndërlidhjet

BERLIN


Partitë kryesore gjermane kanë finalizuar programin për të qeverisur së bashku, pas 4 javë debatesh, ka bërë të ditur Angela Merkel, e cila do të jetë kancelarja e re e Gjermanisë. Koalicioni qeverisës do të përbëhet nga partia kristian demokrate dhe nga ajo socialdemokrate e kancelarit në largim, Gerhard Shrëder.
XS
SM
MD
LG