Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Përfaqësuesit e rreth 40 vendeve, po marrin pjesë në sesionin vjeshtor të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, që filloi sot, në Kopenhagë. Ambasadori novegjez në NATO, Kai Aide do të flas sot rreth statusit të Kosovës.
Në fokus të takimit pritet të jenë edhe roli i NATO-s në Irak, si dhe gjendja në Lindjen e Mesme dhe në Afganistan.
XS
SM
MD
LG