Ndërlidhjet

PARIS


Më shumë se 380 vetura u dogjën dhe rreth 160 persona u arrestuan, gjatë natës së 16-të të trazirave në Francë. Në një zhvillim tjetër, presidenti Jacques Shirac dënoi sulmin ndaj një xhamie në Francën jugore, natën e kaluar. Nuk dihet nëse sulmi ka lidhje me trazirat.
XS
SM
MD
LG