Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti maqedon Branco Cervenkovski deklaroi se forcimi i marëdhenieve me Rusinë është prioritet i politikës së jashtme të vendit. Në një konferencë për shtyp, presidenti Cervenkovski tha se Rusia është partneri kyç ashti si dhe BE-ja dhe NATO-ja.
XS
SM
MD
LG