Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi Vuk Drashkoviq tha se "bisedimet e vërteta" për statusin e Kosovës do të fillojnë në fund të dhjetorit, në Vjenë. Ai tha se kërkesat e ekipit negociator të Beogradit, duhet të jenë reale dhe nuk duhet kërkuar e pamundura.
XS
SM
MD
LG