Ndërlidhjet

XHEDAH


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice ndodhet në Arabinë Saudite, ku do të takohet me mbretin Abdullah dhe Ministrin e Jashtëm Saud al – Faisal. Rice tha se shpreson të sigurojë përkrahjen e Arabisë Saudite për rindërtimin e Irakut dhe të shtyjë përpara reformat demokratike në mbretëri.
Vizita e saj zhvillohet vetëm një ditë pasi Departamenti amerikan i Shtetit kritikoi Arabinë Saudite për mohimin e lirive fetare për besimtarët jo myslimanë.
XS
SM
MD
LG