Ndërlidhjet

BAGDAD


Partia irakiane, që mbështetet nga arabët synni, bëri thirrje për ndalimin e operacioneve të forcave amerikane dhe irakiane. Partia Islamike tha se këto operacione po e bëjnë "ferr" jetën e qytetarëve.
Ndërkohë, presidenti i Irakut Jalal Talabani, gjatë vizitës në Romë tha se diskutimet për tërheqjen e trupave të huaja nga Iraku mund të fillojnë në fund të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG