Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Serbisë Boris Tadiç, fillon sot vizitën tri ditore në Moskë. Sipas paralajmërimeve ai do të takohet me udhëheqësit rusë, si dhe me kreun e kishës ortodokse të vendit. Në qendër të diskutimeve janë negociatat për statusin e Kosovës si dhe raportet brenda unionit Serbi- Mali i Zi.
XS
SM
MD
LG