Ndërlidhjet

SARAJEVË


Liderët e 8 partive boshnjake kanë rënë dakort për të ndryshuar kushtetutën e vendit, në prag të fillimit të bisedimeve për integrim në Bashkimin Evropian. Bisedimet u mbyllën sot në Bruksel, pas debatesh mes pozitës dhe opozitës. Ndryshimet e kushtetutës, e cila u hartua në fund të luftës në vitet 92–95, pritet të miratohen dhe në kuvend.
XS
SM
MD
LG