Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti iraken Jalal Talabani njoftoi sot në Londer se trupat britanike mund të lënë Irakun në fund të vitit të ardhshëm. Por ai shtoi se një largim i menjëhershëm i misionit paqeruajtës ndërkombëtar nga Iraku do të ishte katastrofike për vendin. Ndërkaq zëvendëspresidenti iraken Adel Abdul Mahdi, gjatë një vizite në shtetin e Miçiganit tha se SHBA dhe vendet tjera, pritet të ulin në 2006, numrin e forcave ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG