Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Irani ka akuzuar sot Izralin për sulmet terroriste në Aman të Jordanisë. Në një deklaratë të ministrisë së jashtme thuhet se 3 shpërthimet e të enjtes janë të dyshimta dhe pas tyre mund të qendrojë rregjimi izraelit. Në deklaratë dënohet ngjarja e rëndë, si dhe u përcillen ngushëllimet familjeve të viktimave. Ndërkaq mbreti i Jordanisë Abdullah, njoftoi se është arrestuar gruaja kamikaze që nuk mundi te shpërthente në një nga hotelet e Amanit.
XS
SM
MD
LG