Ndërlidhjet

PARIS


Bashkimi Evropian do ti japë Francës 50 milione euro për të përballuar pasojat e shkaktuara nga dy javë protesta në rrethinat. Kryekomisioneri i BE-së, Barroso tha se oferta e ndihmës i është përcjellë, kryeministrit De Vilpen. Ndërkaq nata e 17-të e rrëmujave ka kaluar me intensitet më të ulet në Paris dhe disa qytete të tjera.
XS
SM
MD
LG