Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë sot po qëndron kryeministri i Republikës Çeke Jirzhi Paroubek. Gjatë këtij qëndrimi zoti Paroubek do të takohet me përfaqësuesit më të lartë ndërkombëtarë dhe ata vendorë. Në Prishtinë kryeministri çek vjen nga vizita që i ka bërë Beogradit, ku ka deklaruar se zgjidhja e statusit të Kosovës duhet të jetë politike.
XS
SM
MD
LG