Ndërlidhjet

JERUZALEM


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice gjendet në Izrael ku ka takuar kryeministrin izraleit Ariel Sharron. Në një konferencë të përbashket për shtyp zonja Rice tha se do të vazhdojë të punojë me autoritetet dy palëeshe për të gjetur një zgjidhje që Izraeli dhe Palestina të jetojnë së bashku në paqe dhe liri. Zonja Rice do të marrë pjesë në ceremoninë e 10 vjetorit të vrasjes së ish kryeministrit Yitzhak Rabin.
XS
SM
MD
LG