Ndërlidhjet

BAGDAD


Mbrojtja amerikane njoftoi për 37 kryengritës të vrarë dhe 12 të tjerë u arrestuan, gjatë sulmeve në perëndim të Irakut. Sulmi është pjesë e operacionit "Perdja e hekurt", ndërmarrë ditë më parë në Irak, dhe faza kryesore do të jetë ndërhyrja në qytetin e Ubaydi, pranë kufirit me Sirinë. Në zhvillimet të tjera në Irak mësohet se sot janë vrarë afro 10 irakenë për shkak të shpërthimit të bombave.
XS
SM
MD
LG