Ndërlidhjet

MOSKË


Drejtori i institutit rus të tekonologjisë hapësinore akuzohet se i ka dërguar ilegalisht Kinës pajisje për përdorim ushtarak. Igor Reshetin u arrestua muajin e kaluar dhe tashmë ai pritet të marrë dënimin. Reshetin së bashku dhe me dy ndihmës te tij akuzohen dhe për shpërdorim të konsiderueshëm fondesh.
XS
SM
MD
LG