Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Së shpejti mund të ketë një marrëveshje për lëvizjen e lirë të palestinezëve nga dhe drejt Rripit të Gazës, ka deklaruar shefja e diplomacisë amerikane, Condoleezza Rice. Këto komente Rice i bëri gjatë një konference me udhëheqësin palestinez, Mahmud Abbas.
Rice ka shtuar se ndërmjetësuesi ndërkombëtar James Wolfensohn po punon për të ngushtuar dallimet mes palëve.
"Besoj shumë se nëse palët punojnë tani sipas axhendës së përcaktuar nga Wolfensohn do të kemi një marrëveshje, pasi besoj se me vullnet dhe kreativitet kjo çështje mund të zgjidhet", tha Rice.
XS
SM
MD
LG